19. FİNANS SEMPOZYUMU’NUN ARDINDAN

Değerli Finans Öğretim Üye ve Elemanları,

21 – 24 Ekim 2015 tarihleri arasında Hitit Üniversitesi ev sahipliğinde Çorum’da bir sempozyumu daha geride bırakmanın onurunu, sevincini ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Büyük bir titizlikle en ince detaylarına kadar düşünülerek hazırlanmış olan sempozyumda başta düzenleme kurulu üyesi gibi hareket eden Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan olmak üzere Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Selçuk Kendirli ve Sempozyum Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Eşref Savaş Başcı şahsında emeği geçen herkese tüm öğretim üyesi ve elemanları adına teşekkür ederim.

Sempozyum programında açılış konuşmalarını takiben SPK Başkanı, Merkez Bankası Başkan Yardımcısı ve Banka Genel Müdürlerinin katıldığı açılış panelinin dışında 14 oturumda 54 tebliğ yer almış, paralel ve üçlü salonlarda sunulan tebliğler büyük ilgi ile izlenmiştir. 47 farklı üniversite ve farklı kurumdan 200 kişinin üzerinde bir katılımla gerçekleşen sempozyumda bilimsel konular tartışılmış ve finans alanına katkı verecek pek çok sonuç elde edilmiştir.

Sempozyumun yapıldığı Anitta Otel’e ulaşımından uğurlanmasına kadar tüm katılımcılara gösterilen yakın ilgi ve misafirperverlik, her bir katılımcıya takdim edilen çeşitli hediyelerin yanında Samsonite sırt çantası kullandıkça sempozyumun anılarını canlı kılacak bir hatıra olacaktır. Büyük bir titizlikle hazırlanmış Gala Gecesi, Cumartesi günü Boğazkale, Yazılıkaya ve Alacahöyük tarihi mekanlar gezisi, Pazar günü Obruk Barajı gezisi, mükemmel kahvaltı ve tekne gezisi hafızalarımızdan uzun süre silinmeyecektir. Yine 19. Finans Sempozyumu, başarılı tebliğlere verilen geleneksel ödüllerimizin yanında, bu yıl Temmuz ayında kaybettiğimiz onursal başkanımız Prof. Dr. Cevat Sarıkamış hocamız adına verilen üç özel ödül ile de ayrıcalığı olan bir sempozyum olarak hatırlanacaktır.

3-5 Haziran 2016 tarihlerinde Bahar Toplantısı’nda ALAÇATI’da, 19-22 Ekim 2016 tarihlerinde de Karadeniz Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde Trabzon’da gerçekleştirilecek 20. Finans Sempozyumu’nda birlikte olmak dileğiyle, hepinize sağlıklı ve güzel günler dilerim.

 

Saygı ve sevgilerimle,

Prof. Dr. Metin Kamil Ercan

Finans Bilim Platformu Başkanı

 

 

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://www.finansbilim.com/?p=428


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fina6sbilimcom/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/fina6sbilimcom/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219