20. FİNANS SEMPOZYUMU’NUN ARDINDAN

Değerli Finans Öğretim Üye ve Elemanları,

20. FİNANS SEMPOZYUMU ’nu 19-22 Ekim 2016 tarihleri arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde Doğu Karadeniz’in bordo mavili güzel şehri Trabzon’da gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Zorlu Grand Hotel’de gerçekleştirilen, en ince detaylarına kadar, büyük bir özveri ve titizlikle hazırlanmış olan etkinlikte emeği geçen herkese Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Emir hocamız şahsında tüm öğretim üyesi ve elemanları adına teşekkür ederim. Sempozyum Düzenleme Kurulu Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Semra Bank’a da ayrıca teşekkür borcumuz olduğunu burada ifade etmek isterim.

Sempozyum programında açılış panelinin dışında 16 oturumda 62 tebliğ yer almış, sunulan tebliğler büyük ilgi ile izlenmiştir. 60’ın üzerinde üniversite ile çok sayıda kamu kurumu ve kuruluşlardan 200’ün üzerinde katılımcı ile gerçekleşen sempozyumda bildiriler, tartışılmış ve finans alanına katkı verecek pek çok sonuç elde edilmiştir.

Trabzon şehir turu, tarihi mekanların ziyareti, Cephanelik Restaurant’da yöresel lezzetlerin tadıldığı akşam yemeği, doyasıya eğlendiğimiz gala gecesi, geceye renk katan halkoyunları gösterisi ve orkestra; Cumartesi günü iki alternatifli gezi programı; yeşilin, doğal güzelliklerin doyasıya yaşandığı Borçka Karagöl gezisi ve günü birlik Batum turu. Batum’da armut suyu eşliğinde Gürcü mutfağının lezzetlerini tattığımız öğlen yemeği, tarihi mekanlar, ışıklı su gösterileri, daha neler neler…

Böylece unutamayacağımız bir sempozyum daha gerçekleşmiş bulunmaktadır. Finans Bilim Platformu’nun bundan sonraki ilk etkinliği 18-20 Mayıs 2017 tarihleri arasında muhtemelen Antalya’da  2017 yılı BAHAR TOPLANTISI olacaktır. Bunu takiben;

– 21. FİNANS SEMPOZYUMU 18-21 Ekim 2017 tarihleri arasında Balıkesir Üniversitesi ev sahipliğinde,

– 22. FİNANS SEMPOZYUMU Ekim 2018’de Mersin Üniversitesi ev sahipliğinde, ve

– 23. FİNANS SEMPOZYUMU Ekim 2019’da Marmara Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

Başta Trabzon’daki sempozyuma katılan finans öğretim üye ve elemanları ile diğer katılımcılar olmak üzere finans alanındaki tüm öğretim üye ve elemanlarına içtenlikle teşekkür eder, bundan sonraki etkinliklerimizde birlikte olmak dileğiyle sağlıklı güzel günler dilerim.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Metin Kamil Ercan
Finans Bilim Platformu Başkanı

 

 

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://www.finansbilim.com/?p=456