21. FİNANS SEMPOZYUMU’NUN ARDINDAN

Değerli Finans Öğretim Üye ve Elemanları,

18 – 21 Ekim 2017 tarihleri arasında Balıkesir Üniversitesi ev sahipliğinde bir sempozyumu daha geride bırakmanın onurunu, sevincini ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Büyük bir titizlikle en ince detaylarına kadar düşünülerek hazırlanmış olan sempozyum için 21. Finans Sempozyumu Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şakir Sakarya hocamızın şahsında emeği geçen herkese tüm öğretim üyesi ve elemanları adına teşekkür ederim.

Sempozyum programında açılış konuşmalarını takiben sırasıyla Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) Başkan Vekili Dr. M. Berra Doğaner’in, Halk Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdürü Alim Telci’nin ve Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince’nin katılımcılar tarafından ilgiyle izlenen konuşmaları yer alıştır. Sempozyumda iki gün boyunca tamamı paralel üçlü oturum olmak üzere toplam 18 oturumda 76 tebliğ sunulmuş, 58 ayrı üniversite ile kamu kurum ve kuruluşlarından iki yüz kişinin üzerinde bir katılım olmuş, sempozyumda bilimsel konuların tartışılması ve finans alanına katkı verecek pek çok sonuç elde edilmiştir.

Balıkesir’in en güzel oteli olarak ifade edilen sempozyumun yapıldığı Edremit, Güre’deki Adrina Termal Health & Spa Hotel’de, başta güler yüzlü hizmet ve yemekler olmak üzere her şey ama her şey çok güzeldi. Katılımcıların otele ulaşımından, uğurlanmasına kadar başta Şakir hoca olmak üzere özellikle görevli öğrenciler ve düzenleme kurulundaki meslektaşlarımız büyük bir özveri ile çalışmışlardır.

 21 Ekim Cumartesi günü etkinlik programı kapsamında, şelaleler turu ve Ayvalık turu gerçekleştirildi. Şelaleler turuna katılanlar, Zeytinli’de hikayesi ile ünlü olan Hasan Boğuldu ve Sütüven Şelalesinin olduğu bölgede yürüyüş, Kızılkeçili, Asırlık Tarihi Çınar, Tahta Kuşlar Müzesi, Körfezin en iyi Restoranlarından biri olan BACCA Restoranda öğlen yemeği, Adatepe Köyü, Zeus Altarı ile turu tamamlamıştır. Ayvalık turuna katılanlar da, Gömeç Atatürk kayalıkları, Sarımsaklı plajında ve Ayvalık şehir merkezinde yürüyüş, Cunda adasına Balıkçı Bahtiyar da öğle yemeği ve akşamüzeri Taş Kahve’deki kahve molası ayrıca dönüşte zeytinyağı üretim tesislerindeki mola ile turu tamamlamıştır.

Bundan sonraki sempozyumlar sırası ile 2018 yılında Mersin Üniversitesi, 2019 yılında Marmara Üniversitesi ve 2020 yılında da Sakarya Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir. Mersin Üniversitesi ev sahipliğinde Ekim 2018’de gerçekleştirilecek 22. Finans Sempozyumu’nda birlikte olmak dileğiyle, hepinize sağlıklı ve güzel günler dilerim.

Saygı ve sevgilerimle,

Prof. Dr. Metin Kamil Ercan

Finans Bilim Platformu Başkanı

Bu yazının kalıcı bağlantısı http://www.finansbilim.com/?p=503